fbpx

Autor

Jak pokonać stres i ataki paniki przed zawodami – historia wioślarza, który zdołał zapanować nad swoim umysłem dzięki Tlenowej przewadze

Michał, profesjonalny sportowiec uprawiający wioślarstwo, zdecydował się skorzystać z programu Tlenowej Przewagi, prowadzonego przez instruktora Andrzeja Hejna.

Klient cierpiał na ataki paniki podczas zawodów, co powodowało gorszą koncentrację i zapominanie o właściwej technice. Dodatkowo, miał trudności ze skupieniem się i oddychał głównie przez usta, nie aktywując przepony.

W ramach programu zaproponowano klientowi szereg zaleceń mających pomóc mu w poprawie stanu zdrowia i osiągnięciu lepszych wyników sportowych. Zalecono mu stosowanie plasterka MYOTAPE podczas snu, unikanie spania na plecach, utrzymanie odpowiednich warunków w sypialni oraz przejście na oddychanie nosem podczas odpoczynku, treningów i snu. Wdrożono również szereg ćwiczeń oddechowych.
W drugim tygodniu stosowania programu Michał nadal odczuwał trudności z koncentracją, ale zauważył, że rzadziej miał problemy z hiperwentylacją podczas biegu. Jego wydolność fizyczna znacząco się poprawiła, a także potrafił lepiej skupić się na celach treningowych. Warto również zaznaczyć, że wynik TWOT wzrósł do 27 sekund.
Po upływie trzech tygodni zauważono znaczną poprawę w kwestii ataków paniki – występowały rzadziej, a gdy już się pojawiały, Michał potrafił je przezwyciężyć poprzez skupienie na właściwym oddychaniu. Dodatkowo, w czasie biegu Michał miał lepszą kondycję i umiał utrzymać odpowiedni rytm oddechu przez nos. Jego wydolność fizyczna znacząco wzrosła, a TWOT doszedł do 30 sekund. Obserwacje instruktora wskazywały również na to, że Michał głównie oddychał przeponowo.
Program Tlenowej Przewagi okazał się skuteczny dla Michała. Dzięki zastosowanym technikom i zaleceniom mógł on znacznie poprawić swoje zdrowie oraz osiągnięcia sportowe. Praca nad wydolnością została rozpoczęta, a klient nadal jest objęty terapią. Zastosowane ćwiczenia symulujące trening wysokogórski mają na celu osiąganie jeszcze lepszych wyników sportowych.

Wpisz poniżej swoje dane,

aby dołączyć do webinaru za 0zł.

Numer użyjemy tylko raz, aby przypomnieć Ci o webinarze :)

Zapisując się na prelekcję online wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Helena Głaczyńska – Ryczek z siedzibą w Nowym Sączu, ul. Sobieskiego 3 (Administrator danych). Mogę cofać zgodę w każdym czasie. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody. Administrator przetwarza danie zgodnie z Polityką Prywatności. Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych.