fbpx

Autor

Sposoby na zakwasy po treningu

Dowiedz się, jak odpowiednio skonstruowany trening może minimalizować ból mięśni i dyskomfort, jednocześnie zwiększając intensywność i efektywność ćwiczeń.

W artykule przybliżamy, dlaczego ból mięśni nie musi być synonimem intensywnego treningu i jak trenerzy oraz sportowcy mogą trenować mądrze, unikając niepotrzebnego dyskomfortu.

Dowiesz się, jakie techniki i metody warto sprawdzić, aby trening był nie tylko wyzwalający, ale i przyjemny.

Czy to planując sesje treningowe, czy też wykonując codzienne rutyny, ten wpis to klucz do zrozumienia, jak trenować efektywnie i bez bólu.

W świecie fitnessu i sportu, równie ważny jak intensywny trening, jest odpowiednia regeneracja. W tym wpisie skupimy się na tym, jak trenerzy i sportowcy mogą zbalansować oba te elementy, aby trenować efektywnie, minimalizując ryzyko kontuzji, bólu mięśniowego i dyskomfortu.

Trening i Regeneracja:

Każdy intensywny trening powinien być uzupełniony skuteczną regeneracją. To nie tylko okres odpoczynku, ale także czas, kiedy możemy sprawdzić stan naszego ciała i umysłu. Ważne jest, aby włączyć do swojej rutyny techniki takie jak rozciąganie, masaż, czy łagodne ćwiczenia regeneracyjne. Te metody pomagają zredukować ból mięśniowy i przywrócić ciału pełną sprawność. Mało kto jednak wie, jak ważną rolę w odniesieniu do bólu, odgrywa prawidłowe oddychanie.

Jak mieć większą tolerancję na zakwasy?

Trening często wiąże się z bólem i zmęczeniem mięśni, szczególnie w wyniku intensywnych ćwiczeń lub podczas przeciążeń i urazów. Dużą rolę w poprawie tolerancji na zakwaszenie mięśni pełni trening hiperkapniczno – hipoksyczny (wysoki poziom CO2, niski poziom tlenu), który zmusza mięśnie do adaptacji do zmienionych warunków i opóźnia pojawienie się kwasu mlekowego.

Jak złagodzić ból mięśni podczas treningu?

Przepona pełni ważną funkcję posturalną, stabilizując nasze ciało. Kiedy oddychanie staje się zbyt intensywne, na przykład podczas ciężkiego treningu, przepona może tracić swoją funkcję posturalną, co prowadzi do dyskomfortu i bólu. Jednym ze sposobów na utrzymanie zdrowia i funkcjonalności przepony jest regularne wykonywanie ćwiczeń oddechowych. Takie ćwiczenia pomagają przeponie równocześnie spełniać swoje funkcje posturalne i oddechowe, co ma kluczowe znaczenie w zapobieganiu i łagodzeniu bólu mięśniowego związanego z treningiem.

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak czołowi sportowcy, tacy jak Iga Świątek, osiągają swoją imponującą wydolność? Tajemnica tkwi między innymi w odpowiednio zastosowanych technikach oddechowych. W moim najnowszym filmie  zgłębiam tę fascynującą tematykę, a w moim nadchodzącym webinarze „Rewolucja w Treningu: Odkryj Moc Technik Oddechowych dla Lepszej Wydolności” pójdziemy jeszcze głębiej…

Chcesz wiedzieć więcej?

Obejrzyj nagranie:

Rozpocznij Swoją Podróż z „Tlenową Przewagą” – Zostań Mistrzem Technik Oddechowych!

Dołącz do naszego kursu „Tlenowa Przewaga” i odkryj, jak możesz wnieść rewolucję w ich trening oddechowy.

Co zyskujesz dołączając do nas?

💪 Otrzymasz dostęp do bogatej wiedzy teoretycznej oraz sprawdzonych protokołów praktycznych.
💪 Nagrania z Poprzednich Kursów: Będziesz miał dostęp do cennych zasobów wideo, które wzbogacą Twoją wiedzę.
💪 Dołącz do grupy międzynarodowych instruktorów „Oxygen Advantage” i umieść swój profil na naszej stronie.
💪 Korzystaj z ciągle aktualizowanych materiałów szkoleniowych, badań, prezentacji i narzędzi marketingowych.
💪 Naucz się nowego zawodu, który może wzbogacić Twoją obecną działalność lub stać się Twoją główną ścieżką kariery.
💪 Poznaj ludzi, którzy, podobnie jak Ty, dążą do holistycznego podejścia do zdrowia i sprawności.

Zapraszam:

Wpisz poniżej swoje dane,

aby dołączyć do webinaru za 0zł.

Numer użyjemy tylko raz, aby przypomnieć Ci o webinarze :)

Zapisując się na prelekcję online wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Helena Głaczyńska – Ryczek z siedzibą w Nowym Sączu, ul. Sobieskiego 3 (Administrator danych). Mogę cofać zgodę w każdym czasie. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody. Administrator przetwarza danie zgodnie z Polityką Prywatności. Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych.