fbpx

Tlenowa przewaga – kurs instruktorski 6.01-8.01.2023

 • 6-8.01.2023
 • Kraków, ul. Szlak 29
Obejrzyj zapowiedź kursu

Szczegóły/ Details:

Instruktor/ Instructor: Anna Ryczek i Patrick McKeown

Tłumacz/ Interpreter: Anna Ryczek

Miejsce/ Venue: Kraków, ul. Szlak 29, SHUKLOS

Data/ Date: 6-8.01.2023
– 3 dni szkoleniowe/ 3 learning days

 

Harmonogram:

Dzień 1 & 2 

9.30- 11.00 warsztat z Anną Ryczek

11.00- 11.30  Przerwa

11.30-13.30 – zajęcia online z P. McKeown (tłumaczone na j. polski) na platformie zoom

13.30-14.30 przerwa obiadowa

14.30- 17.00 zajęcia z Anną Ryczek

 

Dzień 3

9.30- 11.00 warsztat z Anną Ryczek

11.30-13.30 – zajęcia z Anną Ryczek

13.30-14.30 przerwa obiadowa

14.30- 17.00 zajęcia z Anną Ryczek

 

ZAPISZ SIĘ TUTAJ

 

Wszystkie sesje zostaną nagrane i udostępnione uczestnikom jako materiały pokursowe.

 

Pakiet kursu zawiera/ Training package includes:

– podręcznik / manual oraz książkę „Spokojny oddech, spokojny umysł” P. McKeown

– dostęp do platformy on-line „Oxygen advantage” (po angielsku) – po wpłaceniu zaliczki

– access to Oxygen Advantage on-line training platform – after paying the deposit

– wsparcie merytoryczne od Patricka McKeown po kursie

– support from Patrick McKeown after completing the course

– certyfikat w języku angielskim i j. polskim/ certificate in English and Polish

Zaliczenie/ Completion:

W celu otrzymania certyfikatu Oxygen Advantage należy do 6 mc po kursie zaliczyć pisemnie część teoretyczną i dostarczyć historię prowadzenia 3 klientów programem Tlenowej przewagi (300-500 słów na klienta).

In order to receive a certificate one has to take part in the whole course and within 6 months after the course submit a theoretical exam in a written form and case studies of 3 clients taught with Oxygen Advanate programme (300-500 words per client).

Przeciwskazania/ Contraindications:

Program oddechowy Tlenowa przewaga obejmuje intensywne ćwiczenia oddechowe. Trening ten nie jest wskazany dla osób, które:

The Oxygen Advantage programme includes intense breathing exercises. The training is not recommended for people, who:

– mają wysokie ciśnienie/ have high blood pressure

– odczuwały jakiekolwiek problemy z sercem w ciągu ostatnich 6 miesięcy/ have had any heart problems in the past 6 months

– w powodów zdrowotnych nie mogą wykonowywać intensywnego treningu fizycznego/ can’t perform intense physical exercises due to health reasons

W razie wątpliwości skontaktuj się z nami. In case of any doubts get in touch with us.

Program kursu:

godz. 9.30 – 17.00
 1. Praktyka – trening oddechowy Oxygen Advantage®
 2. Wprowadzenie do fizjologii układu oddechowego
 3. Naukowe spojrzenie na zwiększenie transportu tlenu do tkanek
 4. Ograniczające wzorce oddechowe w sporcie
 5. Zaburzone wzorce oddychania podczas snu i ich wpływ na wyniki sportowe
godz. 9.30 – 17.00
 1. Praktyka – trening oddechowy Oxygen Advantage®
 2. Korzyści z oddychania przez nos w trakcie odpoczynku i ćwiczeń fizycznych
 3. Naukowy pomiar i redukcja duszności
 4. Jak symulować trening wysokogórski
 5. Jak poprawić VO2 max i ekonomikę biegu
 6. Jak opóźnić objawy zmęczenia i zwiększyć próg mleczanowy
godz. 8 – 10.00, 11.00-13.00
 1. Praktyka – trening oddechowy Oxygen Advantage®
 2. Szczegółowe spojrzenie na poprawę treningu anarobowego
 3. Jak zminimalizować ryzyko urazu
 4. Oddychanie a zdrowie układu krwionośnego
 5. Umysł a wyniki sportowe
 6. Jak zwiększyć siłę mięśni oddechowych
godz. 9.30 – 17.00
 1. Praktyka – trening oddechowy Oxygen Advantage®
 2. Zaburzone wzorce oddychania podczas snu i ich wpływ na wyniki sportowe
 3. Astma wysiłkowa
 4. Nauczanie Oxygen Advantage® – format 1 dniowy
 5. Nauczanie Oxygen Advantage® – format 1 godzinny
 6. Dopasowywanie ćwiczeń do indywidualnych potrzeb sportowców
Patrick McKeown, MA

Patrick McKeown – światowej sławy pisarz i nauczyciel oddychania. Absolwent Trinity College w Dublinie oraz jeden z nielicznych zachodnich instruktorów akredytowanych przez klinikę Buteyko w Moskwie.

Patrick po raz pierwszy zastosował metodę Buteyko by poradzić sobie z astmą i odniósł w tym ogromny sukces, pozostając bez objawów choroby od 1998 roku. W 2002 roku zdobył kwalifikacje instruktora metody Buteyko pod okiem jej twórcy, samego profesora Buteyko. Od tamtego czasu dzieli się tą niezwykłą metodą i pomaga wracać do zdrowia dziesiątkom tysięcy osób dzięki założonej przez siebie klinice Buteyko Clinic International w Irlandii.

Patrick jest członkiem Physiological Society, Academy of Applied Myofunctional Sciences oraz Royal Society of Biology. Prowadzi regularne warsztaty i szkolenia w wielu krajach, m.in.: USA, Kanadzie, Australii, Israelu, Danii, Francji, Holandii i Wielkiej Brytanii i obecnie w Polsce. Wyszkolił instruktorów z 32 krajów. Jego książki „Tlenowa przewaga”, „Zamknij usta” oraz „Asthma Free Naturally” są bestsellerami i zostały przetłumaczone na wiele języków.

Zapisy i informacje Booking and information:
Kto nam zaufał?
Pierwszy raz spotkałem się z Przewagą tlenową dzięki masce Sporstmask. Już po krótkim użytkowaniu stwierdziłem, że jest mi naprawdę ciężko, a skoro jest ciężko to idę w dobrym kierunku. Od razy byłem zafascynowany b technologią i wiedzą kryjącą się za tym prostym urządzeniem, które pozwalało mi wykonywać ciężkie treningi oraz relaksować się i rozluźniać bardzo łatwo w czasie pracy.
Zakupiłem książkę Przewaga tlenowa a potem udałem się prosto na szkolenie kursu instruktorskiego Tlenowej przewagi z P.McKeown. Całe trzy dni szkolenia musiałem się kontrolować ponieważ stopień szczegółowości naukowej wiedzy i kompetencji prowadzącego wprawiały mnie w zachwyt, co ,pomimo przeciwwskazań powodowało otwieranie ust 🙂
Od lat zajmowałem się medytacją, mindfulness i sportami walki, a teraz po latach jedyne czego żałuję to fakt, że nie poznałem tej metody wcześniej co dałoby mi znacznie inny obraz możliwości jakie kryją się w codziennej praktyce oddechowej związanej z wysiłkiem, regeneracji i ze snem. Jeszcze raz dziękuję za fachowe, rzeczowe i przygotowujące do pracy z ludźmi szkolenie – polecam i na pewno wrócę.
I’ll be back 🙂

Przemysław Bulski, dietetyk, lifestyle coach – www.przemyslawbulski.pl

Jeżeli mogę użyć sformułowania: „buduje się nowym”, to dzieje się to w oparciu o wiedzę jaką uzyskałem na Kursie Instruktorskim Tlenowej Przewagi. Świadomość biochemicznych i biomechanicznych reakcji jakie zachodzą w organizmie podczas treningu hiperkapniczo – hipoksycznym zmieniła moje dotychczasowe rozumienie procesu oddechowego. Jestem bardzo zadowolony, że zeszły się nasze drogi. Z wyrazami uznania dla Anny Ryczek – Buteyko Polska i Patrick Mckeown autora programu Oxygen Advantage. 

 

Maciej Rybicki – Prezes Fundacji Start-Sport – KAATSU Polska

Jako czynny sportowiec ze specjalizacją: ultra-wszelkie „Tlenową przewagę” polecam z czystym sumieniem wszystkim Biegaczom, Swimrunerom, Triathlonistom czy innej maści pozytywnie zakręconym Dzikom. Regularnie wykonywane ćwiczenia oddechowe „Tlenowej przewagi” pozwalają wymiernie poprawić parametry wydolnościowe, w szczególności podnieść V02max, zwiększyć poziom tolerancji  organizmu na kwas mlekowy czy na niedobór tlenu w otoczeniu. W ciągu 3 tygodni przesunąłem już po raz kolejny swoje granice wydolnościowe. Mój TWOT zwiększył się z 33 sekund do 38 sekund, a V02max zwiększyło się z 64 do 70. To naprawdę przynosi efekty. Miałem to szczęście, ze kurs prowadził Patrick McKeown, a tłumaczyła go Anna Ryczek. Lepiej nie sposób było trafić. Pasja, zaangażowanie, rzetelność.

Nie dodam nic więcej. Nie trzeba…
Ocena:6+ i jeszcze 😊 Polecam do sześcianu.

Sławek Waszek – sportowiec, ultramaratończyk- karkonoszteam.pl/

Metodę Tlenowej Przewagi wykorzystuję w pracy z klientami, którzy m.in. przygotowują się do egzaminów na Wydział Aktorski, Wydział Lalkarski, Wydział Teatru Tańca. Ze względu na specyfikę egzaminów, a także program kształcenia uczelni i przyszłą praktykę zawodową od kandydatów ubiegających się o przyjęcie na uczelnie artystyczne
wymagane są umiejętności artystyczne połączone z bardzo dobrą sprawnością fizyczną. Dodatkowo jest to grupa osób, która w procesie kształcenia poddawana jest intensywnej pracy z emocjami i głosem. Zastosowanie metody Tlenowej Przewagi wspiera moich klientów w zdrowiu fizycznych i psychicznym.

Natalia Dul

Jako instruktor StrongFirst – sportów siłowych (kettlebell, barbell, bodyweight) używam Tlenowej przewagi do szybszej restytucji, dzięki czemu bez zmęczenia mogę poprowadzić 4-6 jednostek treningowych dziennie. Ponadto niektóre ćwiczenia stały się dla mnie przepiękną wersją medytacji w biegu. W zabieganym świecie, w ilości obowiązków jakie mam na swoich barkach, natłoku myśli, jakie kotłują mi się w głowie, jako osobie zarządzającej swoimi klubami, działaniami jako przedsiębiorca, ale i jako ojciec trójki dzieci, odnajduję w nich wewnętrzny spokój, ukojenie i wyciszenie umysłu. Jest to dla mnie bezcenne! Ponadto Przewaga tlenowa stała się dla mnie narzędziem diagnozującym stan zdrowia , mięśni oddechowych oraz kondycji u moich podopiecznych, dzięki czemu dużo łatwiej mi układać dla nich spersonalizowane plany treningowe. Ich efekty są dzięki temu rewelacyjne.

Bartłomiej Bolechowski – Instruktor StrongFirst Elite oraz Oxygen Advantage – https://centrumkb.pl/