fbpx

Zmniejsz uczucie zadyszki.
Osiągaj większe skupienie.
Szybciej się regeneruj.

KURS PODSTAWOWY TLENOWEJ PRZEWAGI

Jeśli chcesz:

Poprawić jakość swojego życia poprzez świadomą kontrolę nad oddechem.

Zwiększyć swoją wydolność fizyczną i efektywność treningów.

Mieć lepszy i zdrowszy sen.

Zminimalizować skutki negatywnych wzorców oddechowych.

Świadomie pracować nad swoim ciałem i umysłem.

Wzbogacić swoją wiedzę o techniki oddychania, aby lepiej wspierać swoich klientów.

Poprawić koncentrację i efektywność w pracy i nauce.

Co zawiera kurs:

W trakcie kursu otrzymasz 10 lekcji i materiały dodatkowe, które wyjaśnią Ci jak przejąć kontrolę nad swoim oddechem:

Zdrowy oddech, czyli jaki?

Poznasz rozróżnienie między oddechem funkcjonalnym, a dysfunkcyjnym.

Jaki powinien być zdrowy oddech na co dzień.

Czym różni się zdrowy oddech od oddechu nasilającego stres.

Mit “głębokiego oddechu”.

Jak prosto zdiagnozować swój oddech?

Zdiagnozujesz swój oddech, za pomocą 2 testów, co pozwoli Ci ocenić na jakim poziomie jesteś i nad czym potrzebujesz popracować.

Poznasz znaczenie dwutlenku węgla jako głównego bodźca oddechowego.

Jakie masz nawyki oddechowe?

Dowiesz się:

– dlaczego świadoma obserwacja oddechu w różnych sytuacjach jest tak istotna,

– jak analizować wyniki,

– jak zmieniać nawyki oddechowe,

– jak oddech wpływa na ciało i umysł.

Niezwykłe funkcje nosa.

Poznasz funkcje nosa:

– jaką ma rolę w procesie oddychania.

– jak oddychanie nosem wpływa na zdrowie ciała,

– jak zwiększyć dotlenianie ciała,

– jak regulować tętno,

– jak zmniejszyć chrapanie i bezdech senny.

Podstawowe ćwiczenia oddechowe.

Czyli wprowadzenie do pracy z dwutlenkiem węgla:

– jak oddychać świadomie,

– jak lekki brak powietrza może zbawiennie wpłynąć na ciało,

– wykonasz ćwiczenia, mające na celu poprawę tolerancji na CO2.

Jak oddychać podczas ćwiczeń fizycznych?

Dowiesz się:

– jak zastosować techniki oddechowe podczas ćwiczeń,

– jak ćwiczyć oddech podczas chodzenia,

– stopniowanie intensywności,

– jak wykorzystać relaksacje w procesie ćwiczeniowym,

– jak ćwiczyć oddech gdy się ma problemy zdrowotne,

– jak modulować oddech w czasie aktywności fizycznej.

Przepona.

Poznasz rolę przepony w oddychaniu.

Jak pracuje przepona.

Jak wygląda prawidłowe oddychanie przeponowe.

Dowiesz się jak zlokalizować ten mięsień.

Na dobry sen.

Dowiesz się:

– jak powinno wyglądać prawidłowe oddychanie nocą,

– jak wspomóc lepsze oddychanie podczas snu,

– jak przygotować się do snu,

– zadbanie o  higienę snu.

Jak zrobić postęp.

Z jakich elementów składa się prawidłowe oddychanie i jak je połączyć.

Otrzymasz instrukcje codziennych ćwiczeń oddechowych.

Jak dieta wpływa na jakość oddychania i stres.

Oddech Twoje wsparcie.

Poznasz wpływ oddychania na samopoczucie.

Dowiesz się jak za pomocą oddechu przełączać się między stanami aktywacji i relaksacji.

Jak oddech wpływa na koncentrację, uwagę i radzenie sobie ze stresem.

Bonus 1 - Planer oddechu.

Jak dopasować swój trening do wyniku TWOT.

Bonus 2 - Relaksacja dla sportowców.

Zwiększysz skupienie i koncentrację.

Poprawisz wytrzymałość i skrócenie czasu regeneracji po intensywnym wysiłku.

Wprowadzisz ciało w stan relaksu.

Zwiększysz kontrolę nad układem nerwowym.

Ten kurs jest dla Ciebie, jeśli jesteś:

Ten nie kurs jest dla Ciebie, jeśli:

Poznaj instruktorkę Tlenowej Przewagi

Anna Ryczek

Jestem trenerką oddechu metody Butejki i jedynym w Polsce masterinstruktorem Tlenowej Przewagi – a jak się okazuje, oddychanie to nie tylko „wdech, wydech”!

Z wykształcenia magister psychologii, nauczyciel jogi i pilatesu, a z zamiłowania prawdziwa detektywka świata oddechu. Moja przygoda z oddechem zaczęła się w Irlandii, gdzie odkryłam, że mniej znaczy więcej – przynajmniej jeśli chodzi o oddychanie!

Tam też spotkałam Patricka McKeowna, który także zaoferował mi tłumaczenie swoich książek na język polski. I tak oto, stałam się prekursorem metody Butejki i Tlenowej Przewagi w Polsce.

W mojej pracy spotykam się z różnymi ludźmi – od rodziców z „ustoddychającymi” maluchami, przez panikujących niepokojów, astmatyków, aż po sportowców szukających tajemnicy lepszej wydolności. To niesamowite, jak oddech wpływa na nasze zdrowie, odporność i poziom energii!

Poza oddechem, moją pasją jest joga – zwłaszcza ta na hamakach, czyli aerial joga. Tak, dobrze czytasz – joga w powietrzu! Prowadzę nawet kursy instruktorskie, łącząc je z nauką o prawidłowym oddychaniu. Bo przecież w życiu chodzi o to, by trzymać się wysoko, dosłownie i w przenośni!

Opinie kursantów

Pierwszy raz spotkałem się z Przewagą tlenową dzięki masce Sporstmask. Już po krótkim użytkowaniu stwierdziłem, że jest mi naprawdę ciężko, a skoro jest ciężko to idę w dobrym kierunku. Od razy byłem zafascynowany b technologią i wiedzą kryjącą się za tym prostym urządzeniem, które pozwalało mi wykonywać ciężkie treningi oraz relaksować się i rozluźniać bardzo łatwo w czasie pracy. Zakupiłem książkę Przewaga tlenowa a potem udałem się prosto na szkolenie kursu instruktorskiego Tlenowej przewagi z P.McKeown. Całe trzy dni szkolenia musiałem się kontrolować ponieważ stopień szczegółowości naukowej wiedzy i kompetencji prowadzącego wprawiały mnie w zachwyt, co ,pomimo przeciwwskazań powodowało otwieranie ust 🙂 Od lat zajmowałem się medytacją, mindfulness i sportami walki, a teraz po latach jedyne czego żałuję to fakt, że nie poznałem tej metody wcześniej co dałoby mi znacznie inny obraz możliwości jakie kryją się w codziennej praktyce oddechowej związanej z wysiłkiem, regeneracji i ze snem. Jeszcze raz dziękuję za fachowe, rzeczowe i przygotowujące do pracy z ludźmi szkolenie – polecam i na pewno wrócę. I’ll be back

Jeżeli mogę użyć sformułowania: „buduje się nowym”, to dzieje się to w oparciu o wiedzę jaką uzyskałem na Kursie Instruktorskim Tlenowej Przewagi. Świadomość biochemicznych i biomechanicznych reakcji jakie zachodzą w organizmie podczas treningu hiperkapniczo – hipoksycznym zmieniła moje dotychczasowe rozumienie procesu oddechowego. Jestem bardzo zadowolony, że zeszły się nasze drogi. Z wyrazami uznania dla Anny Ryczek – Buteyko Polska i Patrick Mckeown autora programu Oxygen Advantage. 

Jako czynny sportowiec ze specjalizacją: ultra-wszelkie „Tlenową przewagę” polecam z czystym sumieniem wszystkim Biegaczom, Swimrunerom, Triathlonistom czy innej maści pozytywnie zakręconym Dzikom. Regularnie wykonywane ćwiczenia oddechowe „Tlenowej przewagi” pozwalają wymiernie poprawić parametry wydolnościowe, w szczególności podnieść V02max, zwiększyć poziom tolerancji  organizmu na kwas mlekowy czy na niedobór tlenu w otoczeniu. W ciągu 3 tygodni przesunąłem już po raz kolejny swoje granice wydolnościowe. Mój TWOT zwiększył się z 33 sekund do 38 sekund, a V02max zwiększyło się z 64 do 70. To naprawdę przynosi efekty. Miałem to szczęście, ze kurs prowadził Patrick McKeown, a tłumaczyła go Anna Ryczek. Lepiej nie sposób było trafić. Pasja, zaangażowanie, rzetelność.

Nie dodam nic więcej. Nie trzeba… Ocena:6+ i jeszcze 😊 Polecam do sześcianu.

Bardzo polecam, ogrom wiedzy, świetne prowadzenie. Trudne szkolenie ze względu na dużą ilość wiedzy z trudnej dla mnie dziedziny jaką jest chemia- biochemia ale dzięki formule kursu - nagraniom do późniejszego odtworzenia i ogromnej ilości materiałów dostępnych na platformie wiem, że potrzebuję czasu żeby spokojnie sobie to wszystko przyswoić.

Pogłębiłem swoją wiedzę z podstawowego kursu metody Butejko o aspekty ważne w aktywności ruchowej. Kurs bardzo obszernie i na podstawie najnowszych badań uzupełnił moją wiedzę w tym zakresie. Dowiedziałem się, że praktyka bardziej wymagających ćwiczeń jest przeznaczona dla osób zdrowych i zainteresowanych wzniesieniem swojej wydolności na wyższy poziom.

Ile jest warty kurs?

Szkolenie zawiera elementy konieczne do tego, aby zrozumieć i świadomie kontrolować swój oddech, co przekłada się na poprawę wydolności fizycznej, zdolności do koncentracji oraz ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia:

Kurs stanowi wersję podstawową pełnego programu Tlenowej Przewagi.
Pozwala na rozpoczęcie świadomej, samodzielnej i bezpiecznej  pracy z oddechem.

Mówiąc wprost wszystko, czego potrzebujesz, by być bardziej:

Realna wartość tego szkolenia to:

290 zł

ale mam dla Ciebie NIESPODZIANKĘ:

NORMALNA CENA ZA KURS + BONUSY to 290 zł.

Cena na dziś to tylko:

49 zł

Najczęściej zadawane pytania

Dostęp do kursu otrzymasz od razu po dokonaniu płatności. Na Twojego maila przyjdzie adres platformy, login oraz hasło. W przypadku, gdy masz konto na mojej platformie ten kurs zostanie przypisany do Twojego konta. Kurs jest w formie lekcji wideo, do których otrzymujesz dodatkowe materiały do pobrania pod lekcjami. 

Nasz kurs wyróżnia się dzięki solidnemu oparciu o fizjologię i potwierdzeniu badaniami naukowymi. Jest starannie zaplanowany i podzielony na przystępne moduły, dzięki czemu w ciągu zaledwie kilku minut otrzymujesz niezbędne informacje, które pozwalają na rozpoczęcie pracy z oddechem. Skupiamy się na tym, jak prawidłowo oddychać, aby maksymalizować Twoje korzyści zdrowotne i wydolnościowe, oferując praktyczne wskazówki i techniki, które możesz włączyć do swojej codziennej rutyny.

Ten kurs nie jest dla Ciebie tylko w dwóch przypadkach. Jeśli nie chcesz nic zmieniać w swoim życiu lub jeśli uważasz, że posiadłeś już całą wiedzę na temat oddechu.

Nasz kurs umożliwi Ci lepsze oddychanie poprzez m.in. naukę świadomego oddychania przez nos i jego znaczenie dla zdrowia oraz codziennej wydolności oraz wprowadzi cię do pracy z dwutlenkiem węgla.  Skupimy się na podstawach oddychania przeponowego, co nie tylko da Ci większą swobodę oddechu i zmniejszy zadyszkę, ale także stanie się narzędziem do lepszego zarządzania stresem i bycia osadzonym w teraźniejszości. Poznasz, jak nieświadome złe nawyki oddechowe wpływają na Twoje samopoczucie i jak je skorygować.

Masz inne pytania?

Zadaj je w formularzu poniżej:

Wpisz poniżej swoje dane,

aby dołączyć do webinaru za 0zł.

Numer użyjemy tylko raz, aby przypomnieć Ci o webinarze :)

Zapisując się na prelekcję online wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Helena Głaczyńska – Ryczek z siedzibą w Nowym Sączu, ul. Sobieskiego 3 (Administrator danych). Mogę cofać zgodę w każdym czasie. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody. Administrator przetwarza danie zgodnie z Polityką Prywatności. Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych.